ПАРКЕТ Люкс

Брашування дерев’яної підлоги.

    Брашована паркетна дошка — це абсолютно натуральне підлогове покриття зі штучно зістареної деревини, яке користується сьогодні великою популярністю.

   Ефект «штучного старіння» досягається шляхом видалення спеціальними металевими щітками м’яких волокон з верхнього шару деревини (від англ. вrush — щітка, звідси і назва методу — брашування). В результаті виходить поверхня з рельєфом чітко виражених річних кілець і деревних прожилок. Такий метод підкреслює натуральну красу і текстуру дерева. Зістарена деревина виглядає вишукано і благородно, підкреслює натуральність підлогового покриття.

   Брашовану паркетну дошку виготовляють з твердих і середньо-м’яких порід деревини, в яких чітко простежуються межі річних кілець (наприклад, дуб, ясен, горіх, модрина). Брашування не застосовується для бука, клена, груші, вільхи, вишні. Це пов’язано з тим, що деревина цих рослин або занадто м’яка, чи не має вираженого малюнка річних кілець.

   Найбільш підходящим видом деревини для брашування є, звичайно, дуб. Зістарений дуб сам по собі — вже витвір мистецтва. Ніяка інша порода деревини не дає такого разючого ефекту при брашуванні і подібна обробка дає приголомшливий результат. Інструмент глибоко проникає в деревину, видаляючи м’які тканини на глибину 2-3 мм. Дошка виходить дещо шорсткою, з яскраво вираженим малюнком річних кілець.

Паркетну дошку покривають масло-восковим шаром. Таке покриття можна повторити в будь-який час, коли виникне необхідність, без втрати ефекту старовини. Завдяки своїм чудовим естетичним властивостям брашована паркетна дошка високо цінується дизайнерами інтер’єрів. Ідеально підходить для приміщень, оформлених в стилі ретро, кантрі. Вона створює в будинку атмосферу затишку, стабільності і надійності.

Брашування дерев’яної підлоги є оригінальним прийомом декоративного оздоблення деревини. Дизайнерська творчість є необмеженою, і метод надання добротній речі антикварного вигляду широко використовують у сучасному інтер’єрі. Сьогодні — це модний напрямок у декорі. Така підлога дозволяє створити повну імітацію дорогої екзотичної породи дерева, використовуючи при цьому звичайну доступну за ціною деревину. Коричнева із золотими прожилками паркетна дошка, підлога з тонуванням білого кольору з порами кольору платини — всі варіанти підвладні цій технології.