ПАРКЕТ Люкс

Дерев’яна підлога – класика дизайну.

   Підлога — основа основ будь-якого інтер’єру. Від того, наскільки підлога якісна, красива і екологічна, залежить багато в чому і атмосфера в усьому будинку. При слові «підлога» більшість з нас представить чисті стругані дошки і свіжий запах сосни. Дерев’яна підлога настилалась в наших будинках протягом століть. Не втратила вона актуальності і зараз.

   Дерев’яна підлога вважається класикою дизайну інтер’єрів, вона екологічна, приваблива зовні і неймовірно красива. Однак для того, щоб всі ці переваги дерев’яної підлоги знайшли своє втілення в конкретному будинку, монтаж підлоги необхідно здійснювати за всіма правилами, дотримуючись спеціальної технології. Якщо все зроблено правильно, матеріали використані якісні, а роботи виконані професійно, дерев’яна підлога буде служити Вам не одне десятиліття.

   Встановлення дерев’яної підлоги — це перевірена часом і відпрацьована до дрібниць технологія. Вона лише варіюється в залежності від того, на яку поверхню укладається підлогу.

   Сьогодні паркет використовується практично у всіх типах приватних будинків і квартирах. Від того, в якому будинку планується укладати дерев’яну підлогу, залежить і тип поверхні, що служить основою для укладання підлоги. Залежно від того, на яку поверхню буде укладатися паркетна дошка, залежить технологія підготовки основи.

   Для настилки дерев’яної підлоги використовується: підлогова дошка, паркетна дошка з масиву, клеєна паркетна дошка і власне — паркет. Крім того, що ці матеріали дозволяють створити дизайн в різному стилі, дещо відрізняється і технологія їх укладання.

   Підлогова дошка — це матеріал, який використовується для дощатої підлоги споконвіку, це класика. Дощата підлога відрізняється благородною скромністю, яку вона здатна передати всьому інтер’єру. Відмінність підлогової дошки від інших матеріалів полягає в тому, що вона має шпунт і паз тільки з двох сторін. Довжина дощок, як правило, становить від 2 до 6 метрів, а товщина може бути різною — від 20-60 мм і товщі.

   Паркетна дошка з масиву — матеріал, що істотно відрізняється від дошки для підлоги. Вона має паз і гребені з усіх боків, а розміри її значно менші: довжина 0,5-2 метра, а товщина 18-25 мм.

   Якщо ви хочете, щоб підлога у вашому будинку виглядала дорого і аристократично, але при цьому бажаєте заощадити деяку суму грошей, зверніть увагу на такий матеріал, як клеєна паркетна дошка. Клеєна паркетна дошка має такі ж габарити і зовнішній вигляд, як і дошка з масиву. Але клеєна дошка складається з трьох шарів, склеєних за допомогою вологостійкого клею під великим тиском.

    Верхній шар клеєної паркетної дошки, як правило, виготовляється з дорогих порід дерева, а середній і нижній — з більш дешевих, але не менш якісних. Як правило, для цих цілей використовується сосна. Така підлога проста в експлуатації, вигідна економічно і при цьому виглядає дорого і стильно.

   Ну і, нарешті, паркет — цільні тонкі планки невеликого розміру, компонуючи які по-різному, можна добиватися вражаючої краси малюнка. Це справжній аристократ серед усіх матеріалів, використовуваних для настилання підлоги. Однак, вибираючи паркет, слід бути готовим до того, що ставлення до себе він також вимагає особливого.

    При настиланні дерев’яної підлоги особливу увагу слід приділити вологості матеріалу. Дошки повинні бути ретельно підготовлені і добре просушені. Значення має також і вологість повітря в приміщенні під час робіт і в період експлуатації — вона не повинна перевищувати 60%. Небажана також і занадто низька вологість — 30-40%.

   Паркетну дошку настилають після того, як закінчені всі штукатурні роботи в приміщенні. Укладати дерев’яну підлогу впритул до стіни не можна. Вбираючи вологу, дерево збільшується в об’ємі, що може послужити причиною здуття. Щоб уникнути цього між стіною і підлоговим покриттям залишають зазор 10-15 мм, який закривається плінтусом.

   Це лише в загальних рисах те, що слід знати, вибираючи підлогу. Головне, з чим варто визначитися, це зовнішній вигляд підлоги. Він залежить від загального стилю інтер’єру Вашого будинку, від Ваших смаків і уявлень про ідеальний простір.