ПАРКЕТ Люкс

Малюнки укладання паркету.

    Штучний паркет — це досить універсальне покриття для підлоги. На відміну від масивної дошки, паркет має розміри, які дозволяють провести укладання підлоги в приміщеннях зі складним плануванням або в невеликих за розміром кімнатах. 

      При цьому відходи при укладанні паркету будуть мінімальні. Також штучний паркет незамінний там, де потрібно створити оригінальний дизайн приміщення.

    Раніше не було великої різноманітності методів укладання штучного паркету. Повсюдно використовувався метод укладання ялинкою. Тепер завдяки різноманітності планок, можна створити різні типи малюнку за допомогою штучного паркету. Укладання штучного паркету проводиться за допомогою кріпильної системи паз-гребінь. Гребені та пази розташовані з боків планки.

    Слід пам’ятати, що паркет — не просто дерев’яна підлога, це престиж і якість, за допомогою якого, Ви як би занурюєтеся в розкіш і елегантність буржуазії попередніх століть. А велика кількість стилів встановлення, дозволить вам значно урізноманітнити підлогу вашого будинку. Серед інших покриттів для підлоги у штучного пакету є свої істотні переваги. Наприклад, через невеликі планки його можна викласти різними способами. Тоді підлога з паркету буде у вигляді різних узорів (ялинки, квітів, квадратів, палуби чи інших). Не обов’язково купувати паркет лише одного сорту і однієї довжини. Навпаки, цікавішою буде Ваша підлога, якщо використаєте різні планки паркету.

     Розглянемо способи укладки штучного паркету.

   Перевагою способу укладання ялинкою є те, що навантаження на паркет розподіляється рівномірно. Завдяки цьому паркет набуває кращої стабільності по всій конструкції.  Різновидом цього методу укладання є подвійна ялинка. Однак, на даний час, спосіб укладання ялинкою є не дуже популярним.

        «Ялинка»                                      «Подвійна ялинка»

Спосіб укладки палубою —  один з найпопулярніших, оскільки має ряд переваг: швидке укладання, при використанні планок майже не буде відходів, планки тут підійдуть різної довжини. Це надасть змогу зекономити час і Ваш бюджет. При палубному методі укладання коротші планки підходять для відносно невеликих приміщень, а для великих площ рекомендується підбирати планки побільше. В іншому випадку паркет буде виглядати строкато і не естетично. Тому варто враховувати розміри приміщення при виборі довжини планок. «Палуба» може бути як пряма, так і зміщена. Крім того, особливо поширене укладання палубним методом планок різних довжин, а також різних сортів. Таке укладання можна робити як паралельно до стін, так і по діагоналі приміщення.

     «Пряма палуба»                             «Зміщена палуба»

Укладання паркету квадратом. У даному випадку роботу слід починати під кутом 45 градусів до стіни. Найскладнішим етапом укладання квадратом буде встановлення планок біля стіни. Також цей спосіб більш вимогливий до розміру планок. При цьому довжина планки повинна бути кратна ширині.

      «Квадрат»                                         «Неповний квадрат»

Також це може бути «Плетінка» або «Потрійна плетінка».

    «Плетінка»                                        «Потрійна плетінка»

Художня укладка паркету. Такий спосіб без перебільшення можна назвати мистецтвом. Спочатку проектується малюнок, після цього підбирають під колір малюнку кожен фрагмент. Як тільки визначились з малюнком, можна приступати до встановлення. Для цього підбирають необхідні за формою, кольором і розміром елементи. Наприклад, для темних елементів використовують планки з дуба або пареного дуба, для світлих – планки з ясеня, бука чи клена. Можуть використовуватись планки з інших порід деревини. Такий процес укладання дуже довгий і відповідальний, але результат того вартий.

Тож який саме метод укладання вибрати — справа Вашого смаку. В будь-якому випадку штучний паркет, завдяки невеликим розмірам планок, допоможе реалізувати Ваші найсміливіші ідеї.