ПАРКЕТ Люкс

Паркет із дуба


Паркет з дуба – ідеальне покриття для підлоги, що не має недоліків.
Дуб серед дерев по праву вважається володарем лісу – чудовий, сильний, могутній та шляхетний. Усіми цими якостями відрізняється його деревина. Паркет із дуба сам по собі – вже елітне покриття для підлоги, а якщо він піддається спеціальній обробці, то стає винятково міцним та дивовижно красивим матеріалом. Використання дуба як оздоблювального матеріалу завжди вважалося ознакою не лише гарного смаку, а й уміння економно витрачати сімейний бюджет, адже він славиться своєю зносостійкістю та довговічністю.

Характеристики паркету з дуба

Деревина дуба характеризується відмінними механічними та декоративними якостями. Це зумовило низку вагомих переваг:

благородний зовнішній вигляд та застосування його в художньому укладанні;
можливість багаторазово проводити реставрацію та шліфування;
відмінні експлуатаційні характеристики: міцність, довговічність, стійкість до впливу вологи, температурних перепадів та стирання.
Є кілька видів дубового паркету.

Преміум чи радіал – це паркет бездоганної якості радіального розпилу. Для нього підходить далеко не вся дубова деревина, тому що він відрізняється однорідним природним забарвленням, красивою однотипною текстурою, повною відсутністю сучків, заболоні або плям. Покладений дубовий паркет цього сорту виглядає однорідним покриттям для підлоги.

Селект – паркет високої якості радіального та тангенційного розпилу. У ньому відсутні сучки, заболонь, червоточини та будь-які інші дефекти. Паркет із дуба селект відрізняється більш вираженою текстурою, але однорідним природним кольором.

Стандарт – сорт паркету із дуба двох видів розпилу. Колір паркетних ламелей може тонально трохи відрізнятися, але будь-які дефекти не допускаються.

Натур — це вид паркету будь-якого розпилу. У ньому можлива наявність невеликих дефектів типу сучків чи заболоні, які, тим щонайменше, повинні знаходитися край ламелей. Саме цей сорт підкреслює натуральну красу деревини, тому що пропонує найрізноманітніші природні малюнки текстури.

Рустік – це сорт паркету, який передбачає відбір ламелей за видом розпилу, допускаючи наявність ненаскрізних сучків і заболонь. Інших дефектів у ньому не повинно бути.

Особливості дубового паркету

Цікавою його особливістю є його «змінність». Він, як живий, згодом змінює свій колір, який стає значно темнішим. Крім того, він «дорослішає», посилюючи свою твердість та міцність. Щільність дубової деревини складає 720 кг/куб.

Деревина дуба піддається морінню, тонуванню, брашуванню, вибілюванню та інших видів спеціальної обробки, наприклад, теплової, результатом якої є термодерево.

Моріння — це тривале вимочування дуба у воді. В результаті деревина набуває унікального темного кольору фіолетового відтінку. Після моріння міцність дуба ще більше зростає.

Тонування – це надання деревині певного відтінку, що імітують цінніші породи деревини, у тому числі й екзотичні. При використанні тонування структура деревини зберігається.

Вибілювання – це тонування деревини спеціальним складом, який після висихання її висвітлює, зберігаючи природну структуру. Сьогодні паркет з білого дуба надзвичайно популярний, йому віддають перевагу всі відомі дизайнери інтер’єрів.

Брашування – механічна обробка поверхні деревини жорсткими металевими щітками, які вишкрібують м’які волокна. Структура поверхні стає більш рельєфною, повторюючи природний рисунок дерева.

Паркет із дуба має досить високу вартість. Але витрати з часом окупаються, адже дубовий паркет – це на віки!