Паркет: як не зіпсувати?
Як не зіпсувати новий паркет? Паркет може служити десятиліттями, але чи буде він весь цей час виглядати привабливо, як дорога елітна підлога? Як не зіпсувати новий паркет?
Напевно ви мали можливість бачити в якомусь старому будинку культури паркетне покриття підлоги, явно влаштоване ще за часів СРСР. Що ви помітили: потемнілі розсохлі планки, величезні щілини між ними, вибоїни, подряпини і повна відсутність лаку? Зауважте, цей паркет досі служить, хоча йому вже років сорок. Якщо доглядати за паркетом правильно вже зараз, тоді він і через 50 років буде виглядати як новий.
Основні правила експлуатації паркету
Захистіть паркетну підлогу від попадання піску. Через нього на лаковій поверхні утворюється безліч подряпин, потертості, лак швидко зношується. Все це не йде на користь ні паркету, ні вашому гаманцю, оскільки усунути всі ці дрібні дефекти можна тільки шляхом досить дорогої процедури — циклювання. Простіше і дешевше не допускати псування паркету через потрапляння піску. Помістіть перед вхідними дверима килимок, уникайте ходити по підлозі в брудному взутті, регулярно робіть вологе прибирання.
Захищайте паркет від зайвої вологи. Вода для дерев’яної підлоги згубна. Паркетні планки швидко вбирають вологу, деформуються, в результаті чого підлога здувається. Справитися з такою проблемою непросто і, як правило, дорого. Якщо на паркет потрапила вода, її потрібно якомога швидше видалити. Навіть прибирання допускається робити тільки злегка вологою ганчіркою.
Підтримуйте нормальний клімат в приміщенні. Дерев’яна підлога однаково погано реагує як на занадто високу, так і на занадто низьку вологість повітря. У першому випадку він може роздутися, у другому — розсохтися. Підтримувати оптимальну вологість можна за допомогою кондиціонера або зволожувача повітря.
Бережіть паркет від механічних пошкоджень. Навіть легкий механічний вплив може залишити на дерев’яній підлозі незгладимий слід у вигляді глибокої подряпини або жахливої вибоїни, яка зіпсує весь вигляд підлоги. Тому ще одна рекомендація: не ходіть по паркету на підборах, не пересувайте різні тяжкості, обладнайте всі меблі спеціальними м’якими накладками на ніжки.
Швидка допомога для паркету:
Що робити, якщо паркет все—таки не вдалося вберегти від всіх небезпек побутового фронту? Наприклад, подряпини і нерівності можна закрити шпаклівкою або воском, а потім покрити лаком.
Жирні плями на паркеті виведе концентрований розчин прального порошку, який потрібно нанести на місце забруднення і залишити на ніч. Вранці розчин змивається теплою водою.