ПАРКЕТ Люкс

Тепла підлога під паркет — за і проти.

Питання про те, чи можна встановлювати теплу підлогу під паркет чи паркетну дошку виникає досить часто, оскільки даний вид підлогового покриття має особливі властивості і вимагає акуратності. 

   Змонтувати паркет на теплу підлогу завдання не з легких. Для того, щоб це зробити необхідно врахувати безліч чинників.

   Паркетна дошка сама по собі чудово вирішує проблему холодної підлоги, оскільки є теплим матеріалом. При правильній і якісній укладці паркету Вам не загрожує дискомфорт холодної підлоги.

   Чому ні? Монтаж системи «тепла підлога» під паркет не рекомендується з кількох причин. Перше — це те, що паркетна дошка по своїй суті прекрасний теплоізоляційний матеріал. Встановлення теплої підлоги може виявитися марним: паркет ізолює тепло, яке надходить знизу, та зводить нанівець ефект обігріву.

   Другим фактором є те, що під впливом високої температури деревина паркетної дошки може зіпсуватися. Наскільки серйозними будуть ушкодження в цьому випадку складно передбачити. Планки паркету можуть деформуватися, розсохнути і потріскати. Або ж вони просто почнуть неприємно скрипіти.

   Третя причина не на користь установки теплої підлоги — це безпека. Основні типи теплої підлоги: водяні і електричні. Для установки електричної системи обігріву застосовується нагрівальний кабель, який змійкою укладається на підлогу. В системі водяного підігріву використовують труби, під’єднані до окремого котла або системи опалення. Щоб покласти паркет потрібно зробити фанерну доріжку, яка закріплюється на підлозі саморізами. Саморізи можуть зіпсувати труби і кабель, що знаходяться на підлозі.

   Якщо ж ви, не дивлячись ні на що, хочете встановити теплу підлогу під паркет, то вам слід врахувати певні запобіжні заходи. Монтаж повинні проводити тільки професіонали. А максимальна температура поверхні підлоги під паркетною дошкою не може перевищувати 26 С. В цьому випадку рекомендується водяна система підлогового обігріву. Вона нагрівається більш рівномірно і перепади температури у неї не такі різкі. Вибирайте паркет стійкий до деформації. Матеріали з клена і буку застосовувати не бажано.

   Укладання теплої підлоги під паркет включає в себе кілька етапів: вирівняти підлогу, виконати бетонну стяжку, укласти систему підігріву; змонтувати верхню стяжку, підготувати основу, укласти паркет.