ПАРКЕТ Люкс

Які бувають сорти паркету?

    На сьогоднішній день штучний паркет виготовляється у різних сортах чи видах. За структурою деревини та малюнку поверхні підлоги розрізняють такі основні сорти паркету: рустик, натур, селект, радіал

    Такий розподіл на сорти визначається лише по зовнішньому вигляду паркету, жодних інших відмінностей щодо його якості чи терміну служби немає.

   Одним з найбільш популярних сортів паркету є рустик. Це вид паркету першого сорту, що в повній мірі зберігає природній малюнок деревиниРустик має на окремих планках світлі і темні сучки в діаметрі не більше 5 мм. На планках допускаються значна зміна кольору і різкі колірні перепади.
    Паркет даного сорту є світлішим за інші сорти, оскільки  містить заболоньсвітлі смуги молодої деревини. Завдяки наявності сучків та натуральному малюнку підлога з такого паркету виглядає найбільш природно. Рустик має високу міцність і довговічність, хоча і не відноситься до елітних видів. Однак ціна паркету сорту Рустик є найбільш доступною.
    Натурце вид паркету вищого сорту, який зберігає текстуру натуральної деревини, хоча меншою мірою  ніж рустик. Для його виготовлення використовується змішаний розпил планок. Допускаються незначні зміни кольору в межах тону деревини. Наявні невеликі шорсткості деревини та сучки до 3 міліметрів.
Завдяки тангенціальному розпилу деревини деревини добре видно малюнок річних кілець деревини. Тому натур має живу, яскраву і насичену текстуру деревини. Такий вид паркету є дещо дорожчим від рустика.
    Селект –  є елітним видом паркету. Структура селекту є ідеально рівною і гладкою. При виробництві селекту використовують деревину як тангенціального так і радіального  розпилу. Селект не містить сучків і заболоні, є гладким та без жодних  механічних пошкоджень. Планки цього сорту паркету є більш однорідними й однотонними за структурою деревини.
    Радіалє найдорожчим видом паркету. Для виготовлення цього виду паркету використовують планки винятково радіального розпилу. Тому радіал має бездоганний зовнішній вигляд і високу зносостійкість.
    Площина розрізу планок даного виду паркету проходить перпендикулярно до річних кілець деревини, тому виникає ефект досконалості та довершеності. Ось чому радіал також відносять до елітних сортів паркету.
    Через вищу вартість сировини ціни паркету сортів селект та радіал є вищими від рустика й натура.
   Таким чином, паркет будьякого із зазначених видів буде служити Вам однаково надійно та довго. Вибір сорту паркету залежить насамперед від Ваших вподобань щодо зовнішнього малюнку підлоги та кінцевої вартості підлоги.