ПАРКЕТ Люкс

Фарбування дерев’яної підлоги

   Якщо у Вас стара дерев’яна підлога, то не поспішайте її списувати. Можливо, саме із такого дерев’яного матеріалу Ви зможете зробити витвір мистецтва, пофарбувавши його у бажані кольори.


Масляні плями та інші забруднювачі, які неможливо видалити за допомогою води, обробляються уайт-спіритом. Не варто використовувати нітророзчинники, так як більшість фарб погано протистоять їм. Після повного висихання поверхні дерев’яна підлога та плінтус грунтуються або обробляються оліфою. Грунтовка дозволяє знизити витрату фарби і збільшити міцність лакофарбового покриття. Така стара дерев’яна дошка чи паркет очищається від сміття і колишнього лакофарбового покриття. Всі щілини необхідно закрити і заґрунтувати. Закладення щілин може виконуватися як за допомогою спеціальних сумішей, так і самостійно приготовлених шпакльовок на основі клею і тирси. Поверхня щілин після застигання шпаклівки ретельно шліфується і вирівнюється. Виступаючі капелюшки цвяхів або металевих виробів необхідно забити в мостини. Розхитані або скрипучі мостини попередньо закріплюються.

   В першу чергу необхідно підібрати правильну емаль. В умовах величезного асортименту лакофарбових матеріалів питання як пофарбувати паркет чи паркетну дошку може легко збити з пантелику. Необхідно вибирати фарбу, виходячи з навантаження на поверхню під час експлуатації. Емаль повинна бути призначена спеціально для обробки поверхонь, на яких згодом будуть ходити. Якщо потрібно пофарбувати приміщення великої площі, слід купувати емаль з однієї партії, інакше відтінок може трохи відрізнятися. Після того як питання пофарбувати дерев’яну підлогу буде вирішене і відповідні матеріали закуплені, можна приступати до робіт.


Для того, щоб якісно пофарбувати підлогу, лакофарбові матеріали необхідно наносити тонким шаром. Ділянки з товстими шарами фарби не тільки довго сохнуть, але і можуть морщитися, а також мають нерівномірну поверхню. Вони здатні повністю зіпсувати зовнішній вигляд підлоги.
У разі, якщо після висихання фарби деякі ділянки просвічуються, можна нанести третій шар. Робити це рекомендується лише через 2-3 доби. Спочатку за допомогою малярської кисті необхідно пофарбувати кути. На дерев’яну підлогу фарба наноситься тонким шаром за допомогою валика. Фарба розкочується в напрямку вгору-вниз і вліво-вправо. Другий шар емалі наноситься тільки після повного висихання першого. Перед початком робіт фарба перемішується, а густі суміші розбавляються розчинником. Нижня частина стін заклеюється малярським скотчем, щоб забезпечити її захист від випадкового попадання фарби. Фахівці рекомендують наклеювати малярський скотч уздовж стику стін і плінтусів по всьому периметру приміщення.

   Пофарбувати стару дерев’яну підлогу можна ще одним способом. Перед обробкою поверхні в оліфу додається трохи фарби. Цим складом повністю покривається підлогу. На другу добу після висихання фарби покриття шпаклюється. Зашпаклювавши поверхню, проводиться шліфування середньозернистим наждачним папером. Для першого шару використовується фарба, розбавлена до більш рідкої консистенції. Наступні шари наносяться звичайним по густоті складом. Якщо пофарбувати поверхню підлоги таким способом, можна отримати дуже якісне стійке покриття.

   Фарбування підлоги — відносно проста технологія, що дозволяє створити естетичне і якісне покриття з достатньою зносостійкістю. Різноманітність лакофарбових матеріалів дозволяє не просто підібрати хорошу емаль, відповідну приміщенню, а й «пограти» з квітами, реалізуючи різноманітні дизайнерські ідеї.