ПАРКЕТ Люкс

Паркет: підлога на всі випадки життя

   Навіть міцна і довговічна підлога з часом вимагає реставрації. Паркет — один з найвідоміших і поширених в нашій країні варіантів підлогового покриття. Його популярність можна пояснити натуральним походженням, тривалим терміном служби. І справді, паркет — досить простий у догляді і довговічний матеріал, який може приймати різноманітний зовнішній вигляд: від простої стандартної «ялинки» до вишуканої художньої укладки. При правильній експлуатації він може служити не одному поколінню. Не зважаючи на те, що паркет досить міцний, він  чутливий до впливу негативних факторів. Тому періодично потрібно проводити дрібний ремонт або реставрацію паркету.

    Паркетна дошка чутлива до впливу таких природних матеріалів як пісок, пил, вода і волога, а також подряпини і стирання за допомогою ходіння в жорсткому взутті, кігті домашніх тварин, використання меблів на коліщатках і т.д. Навіть при дбайливій експлуатації, рано чи пізно, паркет втрачає свій привабливий зовнішній вигляд і потребує реставрації. 

   Поява подряпин і щілин — найбільш поширені дефекти, що виникають в процесі експлуатації паркету. При дрібних пошкодженнях зовнішній вигляд паркетної підлоги рятують за допомогою спеціального олівця, що збігається з відтінком паркетної дошки. З великими щілинами і відколами впоратись складніше. Спочатку щілину ретельно вичищають від сміття, потім всі нерівності заповнюють шпаклювальною сумішшю відповідного відтінку (відтінок слід брати на тон темніше, ніж «рідний» колір дошки). Після висихання суміші, поверхню шліфують наждачним папером, очищають і покривають лаком.

   При високій вологості і різких перепадах температур в квартирі можливо пересихання, деформація і розхитування дощечок. У такому випадку потрібна більш клопітка робота. Деформовані фрагменти паркету видаляються, а основа зачищається спеціальним інструментом. Потім в порожнечу, що утворилася встановлюються і закріплюються спеціально підібрані за розміром замінники. На підставу, звільнену від паркету, дають клейову основу. Наверх розміщують нові фрагменти, видаляють надлишки клею.  Після висихання реставровану ділянку паркету очищають від пилу і лакують.

   Найбільше викликів майстра по реставрації паркетної підлоги — природний знос паркету. В даному випадку можна говорити про паркетну підлогу, яка втратила привабливий зовнішній вигляд,  але ще збережені нормальні споживчі властивості. Тьмяному, облізлому, покритому подряпинами паркету повернути привабливий зовнішній вигляд можна за допомогою циклювання. Цей процес включає в себе обробку підлоги стрічкової машинкою, яка знімає верхній шар із старим лаком і вирівнює поверхню. Наступний етап: майстер закладає всі тріщини, подряпини і при необхідності замінює потріскані дощечки. Фінальним етапом ремонту підлоги є покриття паркету новим лаком.

   Будь-який, навіть самий надійний і довговічний матеріал, з часом зношується і втрачає первісний вигляд і споживчі якості. Переваги паркету полягають в тому, що така підлога, при збереженні загальної цілісності, піддається нескладній реставрації, в результаті якої відновлюються її початкові характеристики.