Як зробити підлогу ідеально чистою?
Інструменти, що гарантують абсолютну чистоту вдома, можна знайти в будь-якому господарському магазині. Ми розкажемо, як їх правильно вибрати, краще зберігати і ефективніше використовувати.
Щітка для сухої чистки. Цей інструмент однаково добре прибирає сміття з будь-яких поверхонь. Під натиском сучасних високотехнологічних пристроїв не здав своїх позицій, так що в регулярному прибиранні будинку щітка буде незамінна.
Щітки з натуральною щетиною мають менший термін служби, ніж синтетичні, але при цьому більш ефективні. Якщо в кімнаті багато меблів, під якими потрібно протирати пил, вибирайте щітку з м’якими бортиками, щоб ненароком не пошкодити їх випадковим ударом.
Каучукові щітки мають електростатичний ефект, а тому буквально притягують до себе різного роду дрібне сміття, пил і шерсть.
Найкраще зберігати щітки підвішеними на гачки, тоді щетини не будуть загинатися.
Щітки зі змішаною щетиною — і жорсткою, і м’якою — можна застосовувати як для прибирання підлоги, так і для чищення килимів. Щоб щетини не загинались в різні боки, забруднену щітку занурте в мильну воду, сполосніть і просушіть, стягнувши тонкої гумкою, яку зазвичай використовують для грошових купюр.
Швабра для сухого прибирання. Іноді замість пилососа набагато зручніше скористатися шваброю для підмітання, особливо якщо конструкція розбірна і не займає багато місця, або по всій квартирі у вас покладений ламінат, який, як відомо, не терпить вологи.
Щоб не піднімати пил, не відривайте швабру від підлоги. Ганчірку гарненько обтрушуйте від сміття в пакет після кожного використання.
Мийте ганчірку вручну в гарячій мильній воді, а потім сушіть. Або періть ганчірку в машинці, попередньо поклавши її в мішечок для прання. Якщо перете вручну, зберігайте швабру, як і щітку, в підвішеному стані, щоб ганчірка як слід висихала.
Мотузкова швабра для вологого прибирання підлоги. Зазвичай мотузки на такій швабрі зроблені з бавовни, рідше — з додаванням поліестеру, а головне її властивість — хороша здатність вбирати воду, тому, як правило, продається швабра відразу в комплекті з відром із спеціальним віджимаючим механізмом.
Мотузкова насадка повинна бути вологою, але не мокрою. І пам’ятайте, що перед прибиранням підлогу обов’язково потрібно підмести або пропилососити. Чим більше забруднена підлога, тим частіше потрібно міняти воду. Вода у відрі повинна бути чистою. Якщо вона буде хоч трохи брудною, Ви тільки будете розмазувати бруд по підлозі, а не відмивати її.
Якщо ви все ж хочете спробувати відмити сильно забруднену підлогу, додайте у воду миючий засіб. А потім протріть підлогу сухою ганчіркою.
Мийте швабру в гарячій мильній воді після кожного використання. Ретельно промивайте мотузки, струшуйте їх, щоб розділити, і зберігайте, підвісивши або вертикально, але попередньо перевернувши догори «ногами».
Ніколи не ставте мокру мотузяну швабру на підлогу і не залишайте в відрі до наступного прибирання, це призведе до появи неприємного запаху.
Швабра-губка для вологого прибирання підлоги. Спеціальна насадка з губкою зазвичай відразу оснащена механізмом віджиму, так як губка вбирає воду ще краще, ніж мотузки. Так що при митті потрібно дотримуватися приблизно тих же правил.
Швабра-губка не підходить для миття підлоги з рельєфними текстурами.
Губка добре збирає шерсть і волосся, особливо якщо у Вашому будинку живуть домашні улюбленці. Тоді саме такий інструмент для прибирання Вам потрібно купити в першу чергу.
Мийте швабру після кожного використання, а потім ставте сушитися, перевернувши. Майте на увазі, що така швабра може залишати розводи на підлозі, так що вода у відрі повинна бути ідеально чистою. Час від часу змочуйте губку, щоб вона не пересохла і не потріскалася.
Коли губка стане тонкою, відразу замініть її, інакше ви ризикуєте подряпати підлогу.
Отже, вибравши потрібний інвентар для прибирання, Ваша підлога блистітиме чистотою.