ПАРКЕТ Люкс

Догляд паркету, покритим лаком

   Чи потрібно доглядати за паркетом, покритим лаком? Відповімо: так, якщо Ви плануєте експлуатувати його протягом усього гарантійного терміну служби.

   Не дивлячись на той факт, що паркет покривається лаком, його все одно прийнято вважати матеріалом натуральним. Він має дуже ніжну дерев’яну поверхню, яка практично не захищена ні від механічного, ні від фізичного впливу.

   Матеріал (дерево), з якого зроблений паркет, дуже примхливий будівельний матеріал, який вимагає не тільки періодичної чистки та догляду за ним, але і створення необхідних умов в приміщенні для збереження паркету. Оптимальна вологість повітря коливається в наступних межах — приблизно 50-60 відсотків, температура — плюс 18-25 градусів.

   Під час опалювального сезону повітря в приміщенні стає більш сухим. Щоб уникнути деформації підлогового покриття рекомендується використовувати зволожувач повітря.

    У міжсезоння (осінь-весна) через відсутність опалення навпаки повітря стає вологим, з’являється сирість, а це ідеальне середовище для появи цвілі і грибків. Тому, щоб уникнути виникнення вищеназваних проблем, рекомендується проводити регулярне провітрювання приміщення.

    Виділяються два основних види догляду та чищення паркетної підлоги: вологе прибирання — миття підлоги і суха чистка — видалення пилу з паркету.

   Звичайно, через те що дерево боїться вологи, суха чистка виглядає набагато привабливішою. Суха чистка ідеальна в якості профілактичного прибирання, яку можна проводити протягом тижня кілька разів.

   Якщо на поверхні паркету є сильні забруднення, то в цьому випадку його можна очистити, застосувавши метод вологого прибирання. Для цього сучасними виробниками пропонуються в широкому асортименті спеціальні засоби для чищення, що дозволяють зберегти колір дерева, його блиск, до того ж після їх застосування не залишаються розводи. Протирати потрібно тільки добре віджатою, вологою ганчіркою.

   Якщо ж Ви віддаєте перевагу миттю підлоги з застосуванням великої кількості води, в цьому випадку після мокрої ганчірки необхідно протирати підлогове покриття сухою ганчіркою, щоб волога не встигла просочитися в паркет.

   Порада: якщо Ви буквально тільки що покрили паркет лаком, то використовувати чистячі засоби можете лише через два тижні з дня обробки поверхні — лаку потрібен час для повного висихання.

   Для виведення жирних плям, що з’явилися на поверхні паркетної підлоги, можете використовувати спреї — спеціальні засоби для чищення. Вони діють так само як і засоби для миття вікон.

   Запам’ятайте, що лакований паркет ні в якому разі не можна чистити засобами, в складі яких містяться спирт, розчинник або аміак, тому що вони можуть зіпсувати поверхню лакованого паркету.

   Для початку необхідно підмести все сміття з підлоги. Для чищення паркетної підлоги Ви можете використовувати як ганчірку, швабру, так і щітку, але обов’язкова умова — у щітки повинна бути м’яка щетина, а у ганчірки — м’яке волокно.

   Дотримуючись таких простих правил, Ви надовго збережете своє підлогове покриття в своїй первозданній красі і яскравості кольорів.