ПАРКЕТ Люкс

Фаска паркетна.

    Вперше зіткнувшись з питанням вибору паркету, Ви могли чути від консультантів незрозуміле слово «паркетна фаска», але задуматися про те, для чого вона потрібна якось часу не було, або незручно запитати. Давайте розберемося, для чого ж потрібна паркетна фаска?

    Що це за фаска, і що вона дає?

   Фаска — це скіс краю фасадної (лицьової) поверхні дошки, масиву. Чого завгодно, в принципі. В першу чергу фаска має декоративну функцію, оскільки створює ефект товщини покриття підлоги. При наявності фаски паркет або паркетна дошка виглядають об’єм ніші, оскільки окреслюється контур кожної планки і це добре помітно.

    Виробники, що роблять фаску на паркетній дошці, знімають її за двома схемами:

    — Двостороння;

    — Чотиристороння.

   Вибираючи паркет з двосторонньою фаскою, враховуйте, що поздовжні фаски, які проходять через все приміщення, подовжують його оптично. Тому слід відразу прораховувати, як будуть пролягати планки паркету, і в який бік витягати кімнату.

   Паркетна фаска також має інший привілей, який не очевидний з першого погляду — здатність приховувати дефекти нерівної основи підлоги. Тобто, коли відверто косо покладені балки, або погано залита стяжка, наявність фаски на дошках частково відтягне увагу на себе. До того-ж, наявність невеликої фаски дозволяє зберігати зовнішній вигляд паркету при постійних перепадах температури або вологості.

   Якими бувають фаски?

   Фаски можна класифікувати за такими основними типами:

— Мікрофаска (глибиною не більше 1 міліметра);

— V-образна (також невелика — до двох міліметрів);

— Поглиблена V-образна (аналогічна попередній, але глибиною в 3 і більше міліметрів);

— Поглиблена завальцована (глибиною від 3 міліметрів);

— Поглиблена строгана або бита (глибиною від 3 міліметрів);

  Додаткові плюси використання фаски. При тривалому терміні служби паркету волога і температура роблять свою справу. Паркет, паркетна дошка або ламінат можуть дещо розсихатися, між ним з’являються щілини. Принадність фаски в тому, що щілина не настільки помітна, якщо між дошками або планками завжди була фаска. Це зберігає зовнішній вигляд паркету, тому довше не доведеться його перестилати, підтягувати або міняти.

   З іншого боку, є протилежна думка, що фаска збирає пил, бруд, або пролиті рідини. Якщо фаска не глибоко, то сильно вона не заб’ється і чистити її досить просто. Поглиблену фаску можна легко почистити за допомогою пилососа.

   Виробники, що роблять паркет з «закосом» під старовину, можуть робити стругану або биту фаску, так, як це робили сотні років назад. Підлога з такими фасками буде виглядати більш древньою і незвичайною.

   Загалом, можна з упевненістю сказати, що за час продажу виробів з фаскою, у нас не було незадоволених своїм вибором.