ПАРКЕТ Люкс

Внутрішній ремонт будинку. З чого почати?

   Не секрет, що ремонт вимагає зусиль, часу і великих матеріальних витрат. Щоб уникнути неприємних сюрпризів у процесі ремонту, починати внутрішній ремонт будинку слід з ретельного планування. В першу чергу, варто вирішити, який саме ви хочете зробити ремонт: косметичний ремонт або капітальний ремонт. Виходячи з цього, можна зробити перший приблизний розрахунок необхідних матеріалів і скласти приблизний кошторис. Косметичний ремонт зробити простіше і швидше, тому ми вирішили детально розглянути питання щодо капітального. 

   

   Будьте готові до того, що в ході капітального ремонту неодмінно виникнуть несподівані витрати і невраховані види робіт. Щоб подібні моменти не позначилися на якості, необхідно заздалегідь врахувати їх в кошторисі і скласти орієнтовний графік ремонту. Постарайтеся не допустити поширену помилку: починати ремонт треба не з вибору меблів і оздоблювальних матеріалів, а зі здорової оцінки стану всіх комунікацій і заміни всього, що прийшло в непридатність. Погодьтеся, що міняти труби і проводку значно простіше в процесі ремонту, ніж після.

    Далі Вам необхідно вирішити — що ви хочете і можете зробити самі. Поклеїти шпалери, пофарбувати стіни або покласти ламінат дійсно можна самостійно. Що стосується електрики, сантехніки, укладання теплої підлоги і інших оздоблювальних робіт, що потребують спеціальних навичок, краще довірити професіоналам. Знайти кваліфікованих працівників не так просто і поради знайомих не завжди допоможуть. Навіть такі прості поняття як «швидко» і «якісно» у всіх різні. Якщо ви співпрацюєте з дизайнерами або декораторами, питання можна вирішити простіше. Як правило, у професіоналів є контакти фахівців з хорошими рекомендаціями, і вони можуть ознайомити вас з прикладами виконаних ними робіт.

   Кілька слів про розрахунок вартості. Якщо мова йде про виконання декількох видів робіт, то вартість розраховується за конкретну операцію плюс необхідні матеріали.

    При комплексному ремонті схем розрахунку кілька. У разі якщо ви звертаєтеся в архітектурне або дизайнерське бюро, можна замовити різні варіанти «під ключ» з урахуванням усіх ваших побажань, тоді вам озвучать ціну за виконання проекту.

    На перший погляд такий варіант коштує дорого, але в разі співпраці з перевіреним і відповідальним бюро, ви завжди можете домовитися про ті способи зниження ціни, що не позначаться на якості готового ремонту. Крім того, практично будь-яка компанія, яка професійно займається ремонтом під ключ, має свою систему знижок.

   Другий спосіб ціноутворення — за квадратний метр виконаних робіт. Проаналізувавши його з урахуванням середніх ринкових цін і дізнавшись, які матеріали планують використовувати робочі, не складно зрозуміти: чи немає штучного завищення ціни. При цьому неправдоподібно низьких цін варто побоюватися не менше. Економія на шкоду якості скоро обернеться необхідністю нового ремонту.

   Є і третій, менш надійний для замовника спосіб — за відсоток від вартості матеріалів. Його частіше використовують в будинках і при великому ремонті. При видимій простоті він таїть чимало прихованих проблем. Найпоширеніша проблема — до вас будуть щодня звертатися з проханням докупити ті чи інші матеріали, що в підсумку істотно збільшить фінальну вартість.

   Дуже важливо відповідально підійти до вибору матеріалів. Помилитися не складно, адже вибір на ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів вкрай широкий. Тому почитайте відгуки, дізнайтеся про гарантії виробника і по можливості порадьтеся з професіоналами, які вже використовували даний матеріал. Необхідно дізнатися, як довго прослужать ті чи інші матеріали, які у них нюанси в експлуатації або при монтажі. Навіть якщо у вас немає на руках проекту, повинен бути чіткий план щодо того, яким ви хочете бачити свій будинок по завершенні ремонту. Тоді в процесі вдасться уникнути спонтанних покупок, неузгоджених змін по стилістиці або раптової зміни колірної схеми.

    Загалом капітальний ремонт хоч і клопітка і недешева затія, однак хороший результат Вас порадує на довгі роки.