ПАРКЕТ Люкс

Покриття підлоги маслом.

     Покриття підлоги маслом — це, на наш погляд, більш прогресивний спосіб його захисту. Поверхня підлоги при такій обробці зберігає свою природну деревну текстуру, стає більш вологостійкою, рельєфною і створює відчуття затишку. Правда, ця підлога потребує дещо більшого освітлення кімнати, ніж лакована.

   Оновлення масляного покриття не вимагає шліфування і прибирання меблів — досить вручну просочити маслом підлогу в кілька шарів. Масло просочує структуру, тому пори дерева залишаються відкритими. Приблизно так само, як покрити паркет знайомою соняшниковою або оливковою олією.

    Особливість масла в шорсткій поверхні і тьмяному натуральному зовнішньому вигляді, все як у необробленої деревини. Масло, на відміну від лаку, потрібно постійно оновлювати, просочувати ним деревину рекомендується кожний рік. У будь-якому випадку, з усіх типів покриття, масло вимагає регулярного нескладного догляду. Сьогодні паркет під маслом — елітний максимально екологічний продукт, який випускають, в основному, тільки європейські виробники.

    Масло з твердим воском — подальший розвиток масла, успішне настільки, що до сих пір деякі виробники випускають паркет з подібним покриттям. Твердий віск додає маслу необхідну міцність і добре захищає паркет від пошкоджень. При цьому, віск в нагрітому стані досить м’який, щоб рівною плівкою покрити всю структуру паркету. Дане покриття можна відновлювати частково без шліфування підлоги, при цьому воно повністю натуральне і проходить будь-які екологічні перевірки. Паркет під таким маслом рекомендується кожні два роки оновлювати або просочувати спеціальними відновлюючими засобами.

   Лак — це полімерна плівка, яка наноситься на верхню частину деревини, не проникаючи в її пори. Уявіть собі лак на нігтях жінки — аналогія 100 процентна: лак захищає поверхню нігтя і робить її більш естетичною. На цьому переваги закінчуються. Ніготь не дихає під лаком, і, через деякий час, йому потрібно дати можливість відновитися. Підлогове покриття під лаком також не дихає. При перепадах вологості і температури в приміщенні, дерево, прагнучи придбати ті ж характеристики вологості, що й приміщення, починає розширюватися і звужуватися: все це відбувається безпосередньо під самим лаком. Саме тому утворення щілин у паркетної дошки під лаком істотно вище, ніж у дошки під маслом. Деформація верхнього шару лаку через те, що нижній шар деревини є рухомим відбувається досить швидко. Реставрувати паркетну дошку під лаком рекомендують кожні 10 років. Для цього вам потрібно винести всі меблі з приміщення, відшліфувати дошку, знявши старий лак, і нанести новий.

   Абсолютно інша ситуація з деревиною, покритою маслом. З огляду на той факт, що масло глибоко вбирається в пори і не заважає всій дошці дихати, утворення щілин майже не відбувається. Дошка без будь-якої напруги, вільного рухається і змінює свою форму. Масляна обробка захищає дошку від вологи і її можна мити вологою ганчіркою без остраху руйнування верхнього шару. Сміливо використовуйте її в кухні, передпокої і інших «вологих» зонах. Дерево під маслом практично не вимагає реставрації, за ним просто потрібен догляд. Для цього, купуючи паркетну або масивну дошку під маслом, придбайте засіб по догляду. Пляшка такого засобу коштує не дорого і його вистачає на дуже тривалий термін: 1,5-2 роки. Додавайте по одному ковпачку кошти в відро з водою, і ваше підлогове покриття буде «реставруватися» під час кожного прибирання. Кожне таке прибирання буде освіжати ваші підлоги, роблячи їх з кожним разом все більше і більше привабливими.

   І останнє питання, яке вас може збентежити. Пил, скажете ви. Масло вбирає пил. Так, саме так. Масло вбирає пил, а засіб по догляду пил видаляє. І по іншому бути не може. На будь-якому підлогове покриття пил потрібно прибирати або за допомогою пилососа, або за допомогою вологого прибирання.

    Не забувайте також про те, що покриття маслом — найбільш екологічно чисте і натуральне: ніяких кислот, формальдегідів і полімерів, які є в лаку. Американські терапевти також радять використовувати вдома такі підлоги, так як масло зберігає природну текстуру деревини і поверхня набуває ласкавий шовковий ефект.

    Ви ще думаєте яке покриття вибрати? Зателефонуйте до нас в офіс, і ми відповімо на всі питання, які у Вас виникли.