ПАРКЕТ Люкс

Реставрація паркету

   Перетворити стандартний паркет в ексклюзивне підлогове покриття допоможе великий асортимент кольорових лаків, масел і воску. Раніше існувала виключно морилка, працювати з якою вкрай складно. Через неоднорідність структури деревини її просочування тонуючим складом часто йде нерівномірно, через що поверхня покривається плямами.


Щоб додати паркету новий відтінок, зберігши текстуру дерева, поверхню обробляють кольоровими лаками. Можна підібрати тон під грушку, горіх, тик, димчастий дуб, і т.д. або інтенсивний жовтий, синій, зелений і інший колір.   Поширені сьогодні технології дозволяють реставрувати і надати підлозі будь-який колір (включаючи, наприклад, «радикальні» червоний, синій або зелений) або зупинитися на спокійному тонуванню, що імітує цінні породи деревини. Просочення може підкреслити малюнок деревних волокон або, навпаки, приховати його. Одним словом, варіантів є багато, тільки слід пам’ятати, що отриманий колір залежить від вихідного, а також від структури деревини і якості шліфування. Тому перед початком робіт бажано зробити пробу на маленькій ділянці підлоги, яка згодом буде прихована меблями.

   Лак добрий тим, що з часом його нескладно замінити на покриття нового відтінку або складу. Більш інтенсивний колір вийде, якщо паркет обробити декількома шарами тонованого лаку, а зверху покласти класичний безбарвний. Робочий склад повинен бути досить рідким, щоб він не засох завчасно, а головне, щоб уникнути явних стиків при обробці підлоги частинами. Згодом на тонованій підлозі можуть з’явитися світлі доріжки, оскільки лакове покриття стирається під ногами. Якщо при обробці безбарвним складом це непомітно, то в разі тонованого лаку найпопулярніші маршрути мешканців квартири стануть видні як на долоні. Якщо, звичайно, за підлогою не стежити. Саме тому фахівці рекомендують регулярно оновлювати верхній прозорий шар лаку, не доводячи підлогу до такого стану, коли терміново потрібна шліфовка.

   Другий спосіб змінити тон дерев’яної підлоги — використовувати кольорові масляні просочення, які не утворюють захисну плівку, але глибоко проникають в структуру деревини, захищаючи її від води та інших впливів. Правда, слід врахувати, що масло — це назавжди, після обробки підлогу вже не вдасться підготувати для нанесення лакового покриття. Масло накладають на підготовлену поверхню тонким шаром за допомогою спеціальної щітки або скребка, а потім втирають в дерево плоскошліфувальної машиною.

   Більш насичений колір можна отримати, провівши роботу повторно, після висихання першого шару. Різні сорти деревини вбирають в себе різну кількість масла, надлишки після закінчення полірування видаляють. Щоб уникнути появи стежок на підлозі, зверху на тоноване просочення можна нанести декілька шарів безбарвного покриття. У будь-якому випадку, якщо в процесі експлуатації виявляться стерті ділянки, їх можна зачистити і провести повторну обробку. Кордон між старим і новим покриттям пропаде дуже швидко.

   Підготовка підлоги під обробку проводиться перед початком ремонтно-оздоблювальних робіт в приміщенні, а саме тонування — безпосередньо після. В іншому випадку велика ймовірність пошкодити вже нанесене декоративне покриття.

  В будь-якому випадку, якісно укладений паркет можна відновити багато разів, особливо, якщо в нього товщина становить 22 мм.