ПАРКЕТ Люкс

Розміри та розпил паркету, паркетної дошки.

Штучний паркет — це планки з цільної деревини шириною 50, 60 та 70 мм, довжиною 250 — 500 мм і товщиною 15 та 22 мм. Масивна паркетна дошка теж складається з цільної деревини і відмінність її від паркету лише в розмірах. 

     Ширина масивної паркетної дошки від 100 мм, а довжина може досягати декількох метрів, товщина від 15 мм.

     Сировина (деревина), вирощена в екологічно чистих регіонах  розпилюється і сортується. Отримані дошки направляються в камери для підсушування, де вологість матеріалу доводиться до 8-10%. Після цього, сухій заготовці надається точний розмір, а також наноситься система шип / паз, за допомогою якої дошки в майбутньому стикуються між собою.

     Технічні характеристики паркету визначаються сортом, якістю, твердістю і вологістю дерева. Паркет, виготовлений із твердої деревини, більш практичний ніж паркет, який виготовлений з м’яких порід. Як правило, в якості точки відліку при вимірюваннях використовується твердість дуба.

   Стійкість паркету до вологості, його стійкість до зношування і величина деформацій залежать від способу різання колоди.  Для розпилювання колоди існує три способи: уздовж по центру, вздовж не по центру і вздовж, як вийде.

    Найміцнішим є радіальний паркет, який виготовляється при розпилі колоди першим способом. Паркет, отриманий при розпилі другим методом, називається тангенціальним і не особливо поступається за характеристиками попереднього вигляду матеріалу. Третій вид називається змішаним. Дошки, утворені таким способом, менш міцні, але більш дешеві. Зовні метод різання колоди можна відрізнити за річними лініями: паралельні переважають в деревині при радіальному розпилі, хвилеподібні — при тангенціальному розпилі.

   Найстабільніший і дорогий — це радіальний сортований паркет. Він має рівну текстуру вищого сорту без дефектів і механічних пошкоджень деревини.

     Вигляд та розміри планок масивного паркету Ви можете вибирати в залежності від стилю і розмірів Ваших приміщень. Паркетні планки довжиною 0,5 м і більше, укладені в невеликому приміщенні, виглядають дещо безглуздо, до того ж така підлога візуально зменшує простір. Більш органічно і привабливо виглядає в маленькій кімнаті підлогове покриття, зібране з дрібного паркету. І навпаки, підлога з великих дощок в просторому залі буде виглядати дуже ефектно.