ПАРКЕТ Люкс

Укладка дерев’яної підлоги.

Дерев’яна підлога це — класика дизайну інтер’єрів, вона екологічна, приваблива зовні і неймовірно красива. Паркет, паркетна дошка, масивна дошка з цінних порід деревини завжди будуть мати красивий та неповторний вигляд. Однак, для того, щоб всі ці переваги дерев’яної підлоги знайшли своє втілення в конкретному будинку, укладку підлоги необхідно здійснювати за всіма правилами, дотримуючись спеціальної технології. Якщо все зроблено правильно, матеріали використані якісні, а роботи виконані професійно, дерев’яна підлога буде служити вам не одне десятиліття.

 

   Встановлення дерев’яної підлоги — це перевірена часом і відпрацьована до дрібниць технологія. Вона лише варіюється в залежності від того, на яку поверхню її  укладається.

   Сьогодні дерев’яна підлога використовуються практично у всіх типах приватних будинків і у квартирах. Від того, в якому будинку планується настилати дерев’яну підлогу, залежить і тип поверхні, яка служить основою для укладання підлоги: це може бути або залізобетонна плита, або спеціальні стовпчики, встановлені на грунт або бетонний шар.

 

    Залежно від того, на яку поверхню буде укладатися підлога, залежить технологія підготовки основи.

    Технологія підготовки основи для дерев’яної підлоги.

  1. Якщо основою для встановлення дерев’яної підлоги служать бетонні перекриття, то зазвичай їх поверхню вирівнюють за допомогою цементної стяжки. Плита при цьому повинна бути суха. На свіжу бетонну поверхню можна укладати підлогу не раніше, ніж через три місяці після заливки.

   Готуючи основу для укладання підлоги на бетонних плитах, обов’язково встановити гідро- і пароізоляційний шар. Для цих цілей може використовуватися руберойд або поліетиленова плівка. Шви між листами гідроізоляції повинні бути заклеєні скотчем або спеціальною мастикою. Якщо в приміщеннях, що знаходяться нижче підлоги, спостерігається підвищена вологість, бажано укласти два шари ізоляції. Не зайвим буде також використання тепло- та звукоізоляційний матеріал. Після підготовки основи настилається фанера або встановлюються лаги, в залежності від проекту.

 

   Після того, як підстильний шар підготовлений, необхідно розмітити місця, де будуть встановлені стовпчики. Встановлені стовпчики покривають двома шарами руберойду і спеціальними дерев’яними підкладками. Товщина підкладок може бути різною — за рахунок них вирівнюється поверхня лаг, що укладаються на стовпчики. Нижня і бокова поверхня лаг, також як і самі підкладки повинні бути оброблені антисептиком.

 

   За укладеним і ретельно вирівняним лагам настилається підлога. Замість лаг можуть використовуватися листи фанери або ДСП. Основа з фанери обов’язкова для настилу паркетної клеєної дошки.