ПАРКЕТ Люкс

Вибираємо породу дерева для паркету.

Зовнішній вигляд поверхні паркетної підлоги залежить від деревини, з якої виготовлені планки. Матеріалом для планок штучного паркету може служити деревина традиційних порід дерева. Паркет з дуба, паркет з ясеня, паркет з бука, паркет з клена та паркет з  вишні є набільш поширеними на території України.

Кожен вид деревини має власні показники вологостійкості, щільності і твердості, від цього залежить і термін експлуатації паркету.

Дуб — класична, традиційна паркетна порода. Деревина дуба — одна з тих, що веде себе стримано, тобто розширяється і стискається мінімально. Зріла деревина має відтінки від світло-коричневого до жовтувато-коричневого з красивою текстурою на зрізі. Вона міцна, довговічна, стійка до зовнішніх впливів. З часом паркет з дуба трохи темніє, що додає відтінок благородної старовини. Деревина дуба висихає порівняно повільно, при прискореній сушці схильна до тріщин.
Ясень. Малюнок деревини ясена дещо схожий на малюнок дуба, але паркет з ясеня створює в будинку легку золотисту атмосферу, наповнює будинок світлом. Підлога з ясеня світла і однорідна. Дуже міцна і в’язка деревина ясена відрізняється такими характеристиками: мала схильність до розтріскування, стійка проти загнивання, довговічна. По ряду показників (наприклад, міцність і твердість) паркет з ясеня має багато спільного з дубом. Ступінь опору до деформацій, ударна стійкість набагато вище у ясеневої породи. Це робить матеріал ідеальним для застосування в тих областях будівельної сфери, де особливо важлива висока стабільність дошки: виробництво сходів, паркету.
Клен. Ця порода деревини також має високу міцність, а у канадського клена цей показник навіть вище, ніж у дуба. Однак, деревина клена не терпить пришвидшеної сушки, і при порушенні її технології кленовий штучний паркет довго не прослужить: вже незабаром в підлозі можуть з’явитися тріщини. Клен — матеріал незвичайний, з часом він змінює колір з білого, поступово набуваючи медовий відтінок.
Бук. Міцність деревини з бука близька до показників міцності дуба, але бук більш «примхливий». Виготовлений з бука штучний паркет більш схильний до деформації через коливання температури і вологості. Тому покриття підлоги з бука потребує дбайливого догляду і уваги. Свою популярність матеріал отримав завдяки жовтим і червоним відтінкам структури. Разом з тим, завдякий свой невисокій ціні та світлому кольору паркет з бука має своїх прихильників.
Черешня — має рівноволокнисту текстуру малюнка. За кольором зріла деревина найчастіше рожево-коричнева або рожево-сіра. Колір декоративний, і має красивий червонуватий відтінок, завдяки якому підлогове покриття створює відчуття теплоти і затишку. По твердості деревина черешні трохи поступається дубу, тому паркет з черешні рекомендований для укладання в спальних приміщеннях.
Берест — еластична, тривка і щільна деревина, яка добре піддається обробці та не боїться вологості. Його добре видимі річні шари і великі судини утворюють яскраву текстуру, що має шовковий блиск. Колір деревини береста має червонувато-коричневий тон з фіолетовим або зеленуватим відтінком, що надасть підлозі вишуканості та декоративності.