Як укладати паркет та паркетну дошку?
Після придбання і доставки паркетної дошки чи паркету їх необхідно розпакувати і дати вилежатися в приміщенні протягом 3-4 днів. Це необхідно для збалансування вологості паркету із оточуючим середовищем. Лише після того, як придбаний паркет «звикне» до мікроклімату приміщення, можна приступати до його укладання. |
Для укладання паркету слід ґрунтовно підготувати основу. Від цього буде залежати якість підлогового покриття та його термін експлуатації. Спосіб укладання підбирають зважаючи на конкретні особливості основи в приміщенні. Паркет та паркетну дошку можливо встановлювати на основу декількох видів: бетонну стяжку, фанеру, «чорнову» підлогу з дерева чи на лаги.
Укладання паркету на бетонну стяжку. Даний варіант найчастіше використовують у квартирах чи особняках починаючи від другого поверху і вище. При цьому слід пам’ятати, що рівень вологості бетонної стяжки не повинен перевищувати вологість самого паркету.
Для укладання на бетонну стяжку використовують паркетний клей, як правило, на каучуковій основі. Він має високий показник щодо температурних перепадів, але при цьому не токсичний для людини. Перед встановленням стяжку слід перевірити на міцність, наявність будь-яких ушкоджень у вигляді нерівностей, тріщин або відколів. Оскільки при укладанні на нерівну стяжку буде важко добитися рівної підлоги.
Якщо це нещодавно залитий бетон то йому слід дати час повністю висохнути. Для підвищення міцності основи та покращення адгезії клею бетонну стяжку ґрунтують. Клей наносять на кожну окрему планку паркету в міру його укладання та на стяжку також. В надійності такого способу не варто сумніватися. Паркетний клей надійно зафіксує кожну планку паркету.
Встановлення на основу з фанери. Такий спосіб укладання на сьогоднішній день набув великої популярності. Але й тут треба врахувати, що рівень вологості цього матеріалу не повинен перевищувати 10%.
Листи фанери через кожні 30-40 см дюбелями кріплять до основи. При необхідності під фанеру стелять ізоляційну плівку чи наносять клей для покращення зчеплення. Перевагами такого способу укладання є поліпшене ізолювання підлогового покриття від стяжки та можливість кріплення паркету як на клей так і на цвяшки. Недоліком є вища кінцева вартість підлоги.
Використання «чорнової» підлогу. Паркет чи масивну дошку можна стелити зверху дерев’яної основи. Така основа може бути як заново встановленою так і старою. Але в другому випадку слід бути впевненим, що вона ще зберегла свою надійність і міцність, а рівень вологості матеріалу має показник 8-10%.
Якщо стара основа має лакофарбове покриття, то його потрібно видалити, шляхом шліфування. Це робиться для того, щоб усунути будь-які нерівності та забезпечити надійне кріплення паркету.
Цей спосіб дозволяє заощадити кошти на підготовку основи у разі якщо в приміщенні вже встановлена дерев’яна підлога. Також за допомогою заново встановленої «чорнової» підлоги можна добитися надійнішої ізоляції паркету від бетонної стяжки.
Укладання паркетної дошки на лаги. Слід зазначити, що цей спосіб підходить лише для паркетної дошки, оскільки вона має більші розміри.
Зручність способу укладання на лаги полягає в швидкості виконання монтажних робіт. Під лаги укладається гідроізоляційний матеріал, а самі лаги кріплять дюбелями до основи. Крок між лагами становить як правило 40-60 см, в залежності від довжини паркетної дошки. Паркетну дошку за допомогою забивання цвяхів в паз під кутом 45 градусів кріплять на лаги.
Такий метод укладання підлоги надає можливість добре ізолювати покриття від основи, а також суттєво зекономити кошти на підготовку основи.
Ознайомившись з кожним способом, можна, зваживши всі плюси і мінуси, підібрати для себе той, який найбільш зручний в конкретному випадку.