ПАРКЕТ Люкс

Паркетна масивна дошка для підлоги

 Серед різноманітних типів покриття підлоги, пропонованих виробниками сучасних будівельних матеріалів, масивна паркетна дошка з дерева є, на думку фахівців, найбільш практичним, і, в той же час, стильним варіантом.

   До найважливіших переважних характеристик паркетної дошки масив відносяться: довговічність (товщина робочого покриття близько 10 мм значно перевершує всі інші види дерев’яного покриття і забезпечує середній термін служби 90 — 120 років; а, наприклад, тришарова паркетна дошка має товщину робочого шару всього 3-4 мм), тепло — і шумоізоляція, вишуканий вигляд (розмір дошки до 2 м дозволяє особливо підкреслити текстуру або «малюнок» дерева), екологічна чистота, широкий вибір порід деревини.

 Паркетна дошка масив для підлоги настилається переважно традиційним способом — шляхом приклеювання до основи (лаги, фанера або чорнова підлога). Важливо розуміти, що укладання паркетної дошки масив рекомендується для приміщень розміром більше 20 кв. метрів, в іншому випадку матеріал просто померкне від нестачі площі.

  Матеріалом для масивної паркетної дошки може служити широкий перелік порід дерева. Так, наприклад, для передпокою, як для місця з найбільшим практичним навантаженням, рекомендується використовувати такі тверді породи дерева, як дуб, клен, ясен, різні екзотичні породи. Для спальні можна настелити підлогу з будь-яких порід, наприклад, ідеальним варіантом вважаються вишня або береза.

  Важлива властивість деревини — її гігроскопічність, так як вологість і температура навколишнього середовища можуть істотно вплинути на її фізичні властивості і розміри виробів. З цієї причини не слід використовувати клен, бук, грушу, деякі екзотичні породи для кухні, лоджії, в літніх котеджах, тобто там, де немає можливості забезпечити необхідні кліматичні умови. Так, дубова паркетна масивна дошка  може вважатися безпрограшним варіантом в найширшому спектрі застосування.

 Укладання на клей для паркетної масивної дошки з наступним стягуванням її паркетними цвяхами або саморізами є, на думку більшості виробників, найкращим варіантом настилу. Цей спосіб дозволяє здійснювати реставрацію підлогового покриття (шліфування, циклювання) без будь-якого ризику.

  Паркетна дошка масив широко використовується для оформлення інтер’єрів квартир і приватних будинків, терас і інших приміщень. Вона є повністю натуральним матеріалом, який позитивно впливає на мікроклімат в приміщенні. Масивна паркетна дошка вважається вишуканим і престижним покриттям для підлоги.