ПАРКЕТ Люкс

Стяжка – найголовніше для будь-якої паркетної підлоги

 Один із способів підготовки поверхні для укладання підлогових покриттів – це заливання бетонної стяжки. Це найкращий спосіб підготовки основи для укладання штучного паркету або паркетної дошки, оскільки дозволяє вирівняти поверхню ідеально рівно та порівняно недорого. Якщо основу під паркет зроблено правильно, він не скрипітиме під ногами, а отже не буде потреби у додаткових коштах у найближчому майбутньому.

Стяжка – найголовніше для будь-якої паркетної підлоги. Щоб правильно зробити стяжку необхідно провести комплекс підготовчих робіт. Це насамперед визначення нульового рівня за допомогою спеціального лазерного приладу або водяного рівня. Цей етап робіт найважливіший і ставитися до нього необхідно з усією відповідальністю, оскільки ви закладаєте основу майбутній підлозі з паркету. Чим точніше ви це зробите, тим простіше піде подальша робота, і кращий буде кінцевий результат.

Визначивши горизонтальний нульовий рівень поверхні, ставлять позначки на стіні та визначають перепад висоти підлоги. Перепад висоти підлоги – це різниця між мінімальним та максимальним значеннями відстані від підлоги до нульового рівня, заміряні у різних місцях приміщення. Товщина стяжки на верхньому рівні повинна дорівнювати запланованій товщині, а на нижньому, з урахуванням величини перепаду. Перш ніж приступити до укладання паркетної дошки або штучного паркету на стяжку, необхідно усунути всі відшарування та тріщини, що утворилися в процесі будівництва за допомогою густого цементного розчину, зачистити підлогу від будівельного сміття, зібрати пил пилососом або віником.

Після визначення нульового рівня та ретельного прибирання приміщення виставляють спеціальні «маяки», які регулюватимуть висоту стяжки при заливанні розчину. Для стяжки використовують цементно-піщаний розчин. Його приготування здійснюється за спеціальною технологією, дотримуючись суворих пропорцій складових компонентів. Найголовніше, що потрібно врахувати, це кількість води та час, протягом якого потрібно використовувати розчин. Якщо в розчині буде багато води, він не буде еластичним, а стяжка довго висихатиме. З приготовленою сумішшю не можна тягнути довго, її потрібно використовувати протягом двох годин. Після цього стяжка має добре просохнути. Остаточної готовності вона досягне лише через місяць, але в цей період її обов’язково потрібно змочувати кілька разів водою, щоб рівномірно розподілялася волога в товщі стяжки і не з’явилися тріщини.

 Якісно виконана стяжка не повинна мати тріщин, западин, опуклостей та порожнеч у середині. З допомогою рівня вимірюють величину ухилу. Якщо стяжка не вдалася, слід подумати, як це правильно виправити. Якщо ви вирішили стяжку зробити самі, і цю роботу вам доведеться робити вперше, радимо замість цементно-піщаного розчину використовувати самовирівнюючі суміші. Після того як бетонна стяжка готова, кладуть підкладку. Вона служитиме як утеплювач і забезпечить звукоізоляцію. Для підкладки використовують фанеру або пресовану пробку.