ПАРКЕТ Люкс

Що краще: тришарова паркетна дошка чи масивна паркетна дошка?

         

   Ви вибрали покриття з натурального дерева. Відмінне рішення, з огляду на екологічність, теплоту і красу цього чудового матеріалу. Залишилося вирішити, що краще: паркетна дошка або масив? Дізнайтеся про переваги трьохшарової паркетної дошки і масивної дошки.

  Масивна паркетна дошка — це, по суті, один з найстаріших видів підлогового покриття — планка, вирізана з цілісного шматка дерева. Ніяких синтетичних матеріалів, ніяких клеїв. 100% природної краси натуральної деревини товщиною від 15 до 50 мм. (Найчастіше використовується масив товщиною 18-22 мм; більш товсті дошки набагато міцніші і довговічніші.)

   Тришарова паркетна дошка являє собою тришарову конструкцію. Верхній, видимий шар виконується з деревини цінних порід і зовні від масиву нічим не відрізняється. Три шари склеєні між собою таким чином, щоб зробити тришарову дошку більш стійкою до зовнішнього середовища.

   Порівняємо тришарову паркетну дошку і масивну дошку за їх основними характеристиками:

  • Зовнішній вигляд. Тут відмінності між тришаровою дошкою і масивом практично немає. Вибирайте потрібний вам колір, розмір планок і насолоджуйтеся красою справжнього дерева.
  • Стійкість до зовнішніх впливів. Будь-яке дерев’яне покриття потребує стабільної вологості і температури, будь то тришарова або масивна дошка. Взимку повітря в кімнаті з дерев’яною підлогою доведеться додатково зволожувати — між тим, корисно це буде не тільки дереву, але і людям.
  • Довговічність. При належному догляді у масиву дуже довгий термін служби — і 100 років можуть бути не межею. Паркетна дошка тришарова прослужить в середньому років 20-25 — і теж при регулярних відновлювальних процедурах. Щоб вирішити що краще, паркетна дошка або масив, потрібно враховувати і можливості шліфування. Шліфувати масив можна багато разів — поки вистачає товщини шару до фаски, а це 7-9 мм. Верхній шар паркетної дошки найчастіше становить 3-5 мм, а значить кількість шліфувань буде в 2-3 рази менше.

  • Укладання паркету і масиву. Укласти паркетну дошку нескладно і швидко. При бажанні покласти паркетну дошку ви зможете навіть самостійно, інструкцій і відеоуроків по цій темі в мережі достатньо. Бажано все ж, щоб це була не перша ваша робота з будівельними інструментами. А ось для укладання масиву доведеться наймати професіонала — це робота, що вимагає спеціальних знань і навичок. Вартість укладання паркетної дошки (з урахуванням додаткових матеріалів і роботи майстра) буде нижче вартості укладання масиву.
  • Вартість. Ціна на паркетну і масивну дошку залежить від багатьох факторів. Це і порода деревини, і вид селекції, і тип фінішної обробки, і виробник. Тому можна знайти як дешеву масивну дошку, так і дорогу паркетну. В цілому, за інших рівних умов масив буде коштувати дорожче паркетної дошки — і сам по собі, і з урахуванням вартості укладання.

    Підведемо підсумок. Отже, що краще — паркетна дошка або масив? Якщо ви можете дозволити собі купити масив — віддайте перевагу саме йому. Це розкішне, довговічне і екологічне покриття для підлоги, яке можна буде передати у спадок дітям і онукам. Якщо ви не бачите сенсу в тому, щоб вкладати серйозні гроші в підлогу, і допускаєте, що років через 25 вам захочеться повністю змінити обстановку в будинку (а то і сам будинок) — віддайте перевагу паркетній дошці.