ПАРКЕТ Люкс

Лакування підлоги.

 Варто звернути увагу на захисне покриття паркету. Найбільш поширеним класичним лакофарбовим покриттям є лак. Лакування — це досить універсальний і відносно недорогий засіб для захисту паркету чи паркетної дошки. 

    Слід зазначити, що покриття в три шари — мінімальна рекомендована кількість шарів лаку.

   Лакове покриття захищає паркет від зовнішніх пошкоджень і надає блиск його поверхні, який в подальшому буде підкреслювати всі подряпини, що виникли на підлозі в процесі її експлуатації. Однак, на лакованій підлозі завжди помітний пил. Але це більше стосується недоліків ефекту блиску. У той же час таке покриття відмінно відображає світло, роблячи приміщення просторим і яскравим. Лакована підлога при складі сім’ї 4 особи прослужить близько 10 років. Після цього терміну знадобиться його ремонт в плані шліфування паркету з подальшим нанесенням нових шарів лаку. Плюсом такого покриття для споживача є те, що через миттєве застигання лаку, під нього не потрапляють пил і дрібні частинки, тому є гарантія кришталевої чистоти захисних шарів. Лак набагато міцніше масла і створює скляну захисну плівку на паркеті.

   Лаки бувають різних видів, значно відрізняються як по зносостійкості, зовнішнім виглядом, так і по текстурі поверхні, зокрема: матові, напівматові, напівглянцеві і глянцеві. Виробники використовують параметр глянцу в процентному співвідношенні, максимальна глянцевість буває 95%. Зазвичай виробники використовують напівматове покриття з відображенням в 15-30%, що досить презентабельно, але і не порушує природний вигляд деревини. Додаткові особливості лаку в тому, що він закриває пори деревини і створює дзеркальний ефект. Поверхня на дотик у лаку може бути абсолютно ідентична маслу. Головна проблема лаку в тому, що на ньому досить легко з’являються подряпини і відколи. Тому, щоб лакований паркет виглядав відмінно хоча б 20 років, по ньому заборонено ходити у взутті з підборами, кататися на кріслі з ніжками і т. д. Всі меблі на ніжках повинні бути забезпечені спеціальними м’якими прокладками.

   Щоб оновити лак — потрібно його повністю прибрати шліфуванням, потім нанести нове покриття — локальний ремонт неможливий. Можна лише візуально згладити пошкодження спеціальними восковими олівцями.

   Отже, покриття паркету лаком є перевіреним способом фарбування дерев’яної підлоги, що надає їй неперевершений вигляд та захист на довгі роки.