ПАРКЕТ Люкс

Краса підлоги з ясеня

Краса ясеня нагадує екзотичні породи дерев. Така деревина досить гнучка і міцна. За деякими характеристиками ясень можна порівняти з дубом. Сторіччя тому з такого дерева виготовляли зброю. Сьогодні цей матеріал застосовується для створення якісного підлогового покриття. Паркетна дошка, виготовлена з ясеня, залишається однією з найпопулярніших.

Вона має безліч позитивних сторін, які дозволяють використовувати підлогове покриття в житлових кімнатах. Масив дерева для додання більш естетичного вигляду спеціальним чином обробляється. Він піддається коліруванню. Це дозволяє отримати безліч цікавих і оригінальних відтінків. У каталогах «Паркет люкс» можна знайти безліч варіантів кольорів ясеня — від різних відтінків білого до темно-коричневого або бурого.

ОСОБЛИВІСТЬ ВИРОБІВ

Паркетна дошка з ясеня відрізняється від масиву своїм складом. Особливістю ясеня є його здатність зберігати відмінний зовнішній вигляд навіть через багато років експлуатації. Така деревина не вигоряє на сонці і не темніє. Крім того, відтінок заболоні і ядра у ясеня однаковий. Якщо розглядати фото паркетної дошки, складно відрізнити ясень від дуба. Його можна дізнатися лише по відсутності променів серцевини і більш світлого відтінку. Паркетну дошку можна обробляти різними просоченнями і лаками для додання їм унікального відтінку. Після такої обробки ясен може стати білим, ванільним або карамельним. Завдяки цьому можливий вибір покриття під певний інтер’єр. У якісних паркетних дошках зберігається натуральний деревний малюнок. Вироби в цьому випадку покривають безбарвним лаком. Однак навіть елементи, які тоновані в різні кольори, можуть мати захисне лакове покриття. Цей шар є зносостійким, що забезпечує тривалу експлуатацію покриття протягом багатьох років.

 ПЕРЕВАГИ

 Незалежно від обраного виробника паркетна дошка з ясеня буде відрізнятися наступними перевагами: Ясень є досить твердою породою, тому має підвищену зносостійкість і міцність. Лак додатково вберігає деревину від забруднення і пошкоджень. Це забезпечує значний термін служби підлогового покриття. Як і міцність, для верхнього шару паркетної дошки важлива еластичність. Ясень дуже схожий на бук, що забезпечує високі експлуатаційні властивості покриття. За рахунок гарного малюнка дерева ясен схожий на екзотичні породи.

НЕДОЛІКИ

Кожен матеріал володіє декількома негативними сторонами. Як і у випадку з іншими паркетними дошками, дошка з ясеня мають свої недоліки. Таке покриття боїться підвищеної вологості. З цієї причини використовувати таку паркетну дошку в кухонному приміщенні, а також у ванній не слід. Доглядати за покриттям необхідно з особливою обережністю. Вологість повітря не повинна бути вище 65%. Занадто мокру ганчірку для миття підлоги використовувати забороняється. Краще, щоб ганчірка була трохи вологою. У неопалюваних приміщеннях краще не укладати паркетну дошку з ясеня. Для підтримки естетичності матеріалу слід регулярно оновлювати лакове покриття.

Знаючи переваги і недоліки паркетної дошки з ясеня, можна зробити правильний вибір підлогового покриття.