ПАРКЕТ Люкс

Реставрація паркету

Якісний паркет — це довговічне і надійне підлогове покриття, яке прослужить вам вірою і правдою протягом багатьох років. На жаль, навіть найякісніша паркетна дошка з часом втрачає свої експлуатаційні якості і первинний зовнішній вигляд. У цій ситуації вам може знадобитися ремонт паркету. Для того щоб дана процедура не проводилася занадто часто, слід регулярно доглядати за покриттям за допомогою спеціалізованих інструментів і засобів для чищення.

У більшості випадків ремонт паркету потрібно відносно тих ділянок, які відчувають найбільші навантаження в процесі експлуатації. Наприклад, якщо елітний паркет встановлений в офісі і відвідувачі регулярно заходять в одні і ті ж кабінети, то рано чи пізно, на поверхні покриття утворюються ділянки, на яких зійшов лак. Подряпини, сколи та інші механічно пошкодження виникають від каблуків на взутті, ніжок стільців і столів. Крім того, певну шкоду паркету наносять і домашні тварини. Варто сказати і про те, що практично будь-яке підлогове покриття боїться впливу вологи. Винятком є ​​керамічний паркет, який може настилатися навіть в кухонних приміщеннях і ванних кімнатах.

Тепер перейдемо безпосередньо до того, що слід робити зі зношеним паркетом. Для початку використовується така процедура, як циклювання паркету. При цьому слід враховувати свої потреби і побажання. У більшості випадків з покриття знімається старий лак і проводиться шліфування планок паркету на певну глибину. Якщо паркет має будь-які плями, що в’їлися, то на обробку може піти велика кількість зусиль і витрати часу. Те ж саме відноситься і до тих випадків, коли потрібно вирівняти деякі ділянки підлоги. Звичайно ж, бажано зняти всього лише кілька міліметрів покриття, щоб існував певний запас для майбутнього ремонту. Цього можна домогтися за допомогою спеціальних шліфмашинок. Якщо паркет має особливо зношені елементи, то їх необхідно замінити на нові.

Після вирівнювання підлоги настає момент її шпаклівки. Подібна процедура проводиться з використанням спеціальних паст, які можуть закрити не тільки мікроскопічні подряпини, а й помітні неозброєним оком великі тріщини. Після цього поверхню ще раз шліфують і, нарешті, покривають новим шаром лаку. В результаті всіх цих дій ви отримуєте в своє розпорядження оновлене покриття, яке виглядає нічим не гірше, ніж старе.