ПАРКЕТ Люкс

Світла підлога — переваги і недоліки.

   При плануванні інтер’єру у Вашій квартирі чи будинку дуже важливо підібрати відтінки кольорів: світлі або темні, відповідно до задуманого стилю. При оформленні дизайну варто вибрати стиль інтер’єру, який підходить Вашому способу життя. Тут необхідно врахувати не тільки привабливість стилю, але і його практичність.

   Світла паркетна дошка активно використовується для інтер’єрів у багатьох стилях. Особливо часто її застосовують для створення сучасних, модних на сьогодні інтер’єрів в стилі мінімалізм, модерн, кантрі. Популярний напрям — потертий шик і скандинавський стиль передбачають використання вибіленої підлоги. А ось в інтер’єрах в дусі бароко, антик і рококо світла паркетна дошка буде недоречною.

   Світлі відтінки візуально збільшують приміщення. Тому світла паркетна дошка в інтер’єрі невеликих приміщень незамінна. Однак слід пам’ятати, що, якщо підлога світліше стін, то приміщення не розшириться, а збільшиться у висоту. Тому для візуального розширення кімнати підлогу і стіни потрібно робити однаково світлими.

   Якщо кімната виходить на північну сторону або знаходиться на нижньому поверсі, і рівень освітленості в ній невеликий, то світла паркетна дошка просто необхідна. Світла паркетна дошка або світлий масив в інтер’єрі зі світлими стінами — універсальне поєднання, яке не викличе проблем з підбором меблів і акцентних аксесуарів.

    До такого інтер’єру відмінно підійдуть меблі яскравого або темного кольору — це створить гарний контраст. А якщо при наявності темних меблів використовувати темні двері, то вони будуть сприйматися як ще один елемент меблів. Виглядати це буде стильно і оригінально. Універсальність такого поєднання можна використовувати і у вітальні, і на кухні, і в дитячій кімнаті. А ось в коридорі, приміщенні з традиційно високою прохідністю, світлу паркетну дошку краще не укладати або забезпечувати їй більш ретельний догляд. У цьому випадку виберіть світлу паркетну дошку з масло-восковим покриттям. З неї набагато легше видаляються потертості, в тому числі локальні.

   З точки зору психології світлі кольори нейтралізують роздратування і позбавляють від гнітючого стану, дають відчуття легкості. Ця ненав’язливість, а також здатність світлого паркету поєднуватися практично з будь-яким оточенням, і обумовлюють популярність світлої паркетної дошки.

   Найбільш популярні породи дерев, які використовуються для виготовлення світлої паркетної дошки — дуб, клен, ясен і бук. Сучасні технології обробки деревини дозволяють отримувати паркетну і масивну дошку найрізноманітніших світлих відтінків. Якісна паркетна дошка довго зберігає той відтінок, який мала під час покупки.